לפני קניית מזגן​

לפני קניית מזגן​

לפני שאתם קונים מזגן להלן 10 טיפים שיעזרו לכם ברכישת המזגן:

 

1. דרשו וקבלו ייעוץ מקצועי - לפני כל רכישת מזגן חשוב לדרוש ייעוץ מקצועי. סוג המזגן הנדרש נקבע על ידי פרמטרים רבים: שטח המיזוג, מספר האנשים בכלל, אזורים שונים בארץ, כיווני אוויר של החלונות ועוד.

בנוסף, חשוב שתבינו מה חשוב לכם יותר בבחירת מזגן: שיהיה חסכוני בחשמל או אולי מזגן מעוצב? ייעוץ בטרם הרכישה יוודא כי ביצעתם את הרכישה המתאימה עבורכם לחלל הנדרש וכן יענה על צרכים נוספים (חסכון בחשמל/עיצוב/קירור מהיר וכו'). רוב המשווקים מעניקים ייעוץ מקצועי בתשלום, רשת מיזוג נטו מעניקה ייעוץ מקצועי בבית הלקוח ללא תשלום וללא התחייבות.

 

2. בחרו מתקין מוסמך – לפני שאתם בוחרים מתקין ודאו שיש לו מוניטין ושהינו בעל תעודת הסמכה מהחברה ממנה רכשתם את המזגן. על החברה להצהיר כי המתקין עבר הדרכות ומכיר את מזגניה. ברגע שבחרתם בחברה המתאימה לכם, בקשו ממנה המלצה למתקין מוסמך מטעמה.

 

3. אל תתפשרו בנושא שנות האחריות – לפני רכישת המזגן וודאו את מספר שנות האחריות שמעניקה החברה. האחריות מעידה על אמון החברה באיכות מוצריה ועמידותם לאורך זמן. רוב החברות מעניקות שנה אחריות על המזגן כמחוייב על פי חוק, חלקן מעניקות שנת אחריות על המזגנים הרגילים וחמש שנות אחריות למזגנים בטכנולוגיית האינוונטר.

 

4. התאימו את עיצוב המזגן לביתכם – ישנן כיום מגוון רחב של מזגנים בעיצובים שונים ובגוונים שונים שתוכלו להתאים לעיצוב ביתכם. אם בעבר מזגן נחשב ל 'קופסא לבנה' שלא מוסיפה לסלון ביתכם כיום תוכלו לקנות מזגנים בנראות מודרנית בגוונים. כך לדוגמא מזגן טורנדו סופר אינוורטר הינו מזגן שטוח ודק שקיים במספר גוונים: שחור מבריק, כסוף , שמפניה ולבן פנינה. בנוסף ישנם יחידות נסתרות שניתן להתקין שאז כלל לא רואים את יחידה פנימית אלא תריס דקורטיבי בלבד. 

 

5. שירות חשוב לא פחות – כשקונים מזגן קונים גם את מערך השירות,הן של החברה היצרנית והן של המתקין. לכן חשוב לפני שאתם קונים מזגן תקנו מזגן של חברה יצרנית גדולה בעלת מערך שירות מקצועי ואמין. גם המזגנים הטובים ביותר מצריכים שירות מידי פעם, בין אם מדובר בתחזוקה שוטפת ובין אם במענה מהיר לתקלות. לכן חשוב לבדוק למה בדיוק החברה היצרנית מתחייבת ברמת השירות: כמה שנים אחריות מעניקה החברה היצרנית? ובתוך כמה זמן החברה מתחייבת להגעת טכנאי? שכן בעת תקלה לאחר הרכישה, שבדר"כ קורות דווקא בימים החמים של השנה, הופכות התחייבות אלו של החברה היצרנית לקריטיות ובעלות ערך כספי רק שכן הן משפיעות באופן ישיר על ההנאה שלכם מהמוצר ברגע שאתם זקוקים לו.

 

באשר לשירות של המתקינים, רכישה מרשת מתקינים מבטיחה שגם לאחר הרכישה תזכו למענה טלפוני מהיר ואדיב ולשירות קצר לאחר הרכישה. לרשת מיזוג נטו ישנו מערך שירות ובמידה והמתקין שלכם אינו זמין בנייד תוכלו להתקשר למערך השירות הארצי שישמחו לעזור ולעניק לכם שירות מהיר, מיומן ומקצועי.

 

6. השווא בין הפרמטרים חשובים – טרם הרכישה בדקו שלושה פרמטרים חשובים להשוואה בין איכות המזגנים: תפוקת המזגן לשעת עבודה, נמדדת ב-BTU/H לקירור וחימום (במדינה שלנו התפוקה לקירור חשובה יותר בגלל שלרוב המזגנים מופעלים על מצב קירור). פרמטר נוסף הוא C.O.P שהינו מקדם יעילות, המתייחס לרמת הנצילות של המזגן. נמדד לפי ערכי היחס בין התפוקה (B.T.U/H) להספק. ככל שהמקדם גבוה יותר המזגן חסכוני בחשמל ופרמטר אחרון והחשוב לא פחות הינו הדירוג האנרגטי. דירוג אנרגטי מסווג את צריכת החשמל לפי דרגות מסוימות, הדירוג האנרגטי נע מ-G לכיוון A. כך לדוגמא, מזגנים שהדירוג האנרגטי שלהם A הינם מזגנים חסכוניים בחשמל ממזגנים שהדירוג האנרגטי שלהם הוא B.

 

7. לחללים גדולים כדאי לרכוש מזגני אינוורטר – במידה והינכם שוקלים לקנות מזגן למיזוג הסלון או כל הבית כדי לשקול לקנות מזגן אינוורטר. תדירות השימוש של מזגנים בסלון המהווה את החדר המרכזי בבית או לחלופין מערכת מיני מרכזי למפלס אחד בבית או למספר חדרים מופעלת בתדירות גבוה. במקרה כזה תוספת המחיר שתשלמו על מזגן בטכנולוגיית אינוורטר יהיה משתלם במיוחד מכיוון שתוכלו להחזיר ברוב המקרים את התוספת ההשקעה כבר בשנתיים-שלוש הראשונות באמצעות חסכון בחשבון החשמל. תוכלו ליהנות ממזגן טוב יותר, שקט יותר, בעל תכונות נוספות שלא קיימות במזגנים הרגילים: טמפרטורה יציבה, הפחתת לחות בקירור, הפחתת ייבוש בחימום. כך שבמקרים של מיזוג מספר חללים או חלל מרכזי בבית אין ספק שרכישה של מזגן אינוורטר עדיפה.

 

8. התאימו את המזגן לצורכיכם – מזגנים היום הם יותר ממוצר חשמלי שתפקידו לקרר או לחמם את החלל. במזגנים שונים קיימים פונקציות וטכנולוגיות שונות שתפקידם למקסם את הנאתכם מהמזגן, לאריך את עמידות המזגן לאורך שנים ובעיקר להתאים את המזגן לצרכיכם האישיים. לדוגמא: אם אתם סובלים מחום וחשוב לכם שהמזגן יקרר את הבית במהירות מרבית תוודאו שבמזגן שרכשתם ישנה פונקצית טורבו המאפשרת מיזוג מהיר, במידה והינכם סובלים מרגישות לריחות לא נעימים ודאו שהמזגן מכיל מערכת ניקוי עצמי המאפשרת ניקוי של הסוללה הפנימית של המזגן המונעת הצטברות עובש וריחות לא נעימים במהלך השימוש במזגן. על שאר הפונקציות של כל אחד מהמזגנים ניתן להתייעץ עם יועץ מקצועי בפגישה אישית או בשיחת טלפונית.

 

9. רכשו מזגן נח לתפעול ולשימוש – בדקו מהם התכונות הנוספות שקיימות במזגן שיוודאו את הנאתכם מהמזגן ואת נוחות השימוש שלכם, כגון: תוכנית לילה, הדלקה כפולה (הן מהמזגן והן מהשלט), מערכת הפשרה חשמלית, מערכת הפעלה טלפונית (המאפשרת להפעיל את המזגן גם באמצעות הטלפון) וכו'.

 

10. וודאו עוצמת רעש נמוכה של המזגן – עוצמת הרעש של המזגן נמדדת בדציבלים ומתייחסת לשתי היחידות החיצונית והפנימית.בהתקנת היחידה החיצונית,אסור שהיא תהווה מטרד לשכנים ורצוי שגם לא לבני הבית.על גבי היחידה חייבת להופיע תווית המציינת הרעש המרביות המתקבלות במרחקים השונים ממנה.

מיזוג נטו